International Pillow FIght Day 11 kwietnia w Krakowie

25 marca 2015

Jeżeli jeszcze nie wpisałeś tego wydarzenia do swojego kalendarza, nie czekaj dłużej! 11 kwietnia odbędzie się w Polsce Bitwa Na Poduszki, która należy do jednego z największych i najbardziej popularnych flash mobów na świecie. Kierowana jest zarówno do małych i dużych, młodszych i starszych. Trwa od lat, a w internecie można znaleźć wiele zabawnych zdjęć oraz filmików z przeszłych wydarzeń. W tym roku, bitwa na poduszki będzie organizowana w 5 największych polskich miastach: Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

11043088_10153161205779776_9211388366515109278_n

Tylko w przeciągu miesiąca na Facebook-owe wydarzenia zapisało się prawie 20 tys. osób! Jak wskazuje nazwa, jest ono kierowane nie tylko do Polaków, ale do ludzi z całego świata. Stwarza to idealną okazję do poczucia, że mimo różnic kulturowych, wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. Tego dnia zniknie także bariera językowa, ponieważ podstawą komunikacji będzie szeroki uśmiech na twarzy każdego uczestnika. Aby każdy mógł być w pełni zadowolony, nie zapomnijmy o podstawowych zasadach:

Szukasz apartamentu w Krakowie? Zobacz Apartamenty Kraków

1. Na bitwę należy zabrać miękką poduszkę i torbę na pierze, która się przyda podczas sprzątania po walce.
2. Nie wolno uderzać osób bez poduszek i niczym innym niż poduszką.
3. I na koniec: należy się świetnie bawić i uderzać z uśmiechem.
Jeżeli każdy będzie się trzymał tych założeń będzie to jedyna bitwa, która zamiast dzielić, łączy walczących ze sobą. Zbliżmy się z osobami z zagranicy. Propagujmy ideę, która sprawdza się na całym świecie, a może tym razem w Polsce zostanie pobity rekord Guinessa? Do tej pory najbardziej efektownym Pillow Fight zorganizowanym przez studentów i miłośników flash mob, był ten z 22 marca 2008 roku. Odbył się jednocześnie w 25 miastach na całym globie. W samym Nowym Yorku w akcji uczestniczyło ponad 5 tys. osób. Ze względu na tegoroczną liczbę chętnych, polecam zaopatrzyć się wcześniej w niezbędną puchową poduszkę, ponieważ sklepy będą przechodzić istne oblężenie. Pewna japońska firma wyprodukowała nawet specjalną poduszkę przeznaczoną do profesjonalnego uprawiania tej walki. W Japonii, nie kojarzy się to wyłącznie z dziecięcą zabawą, ale staje się coraz popularniejszym sportem zespołowym. Japońskie Stowarzyszenie Walki na Poduszki i rozgrywa się krajowe mistrzostwa.

W Polsce ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne, bitwa na poduszki odbędzie się później niż w pozostałych krajach. Nabierzmy zatem sił przez święta i pokażmy, że Polska również potrafi się świetnie bawić.

Pamiętajmy, że po zakończonej zabawie trzeba posprzątać. Pokażmy, które miasto potrafi bawić się najlepiej. Wyładujmy swoje emocje witając wiosnę. Nie pozwólmy przepuścić okazji na poznanie nowych ludzi, a kto wie, może i swojej drugiej połówki? Pozostaje nam życzyć Wam udanej zabawy i słonecznej pogody, bo przecież nikt nie chciałby wyglądać jak zmokła kura.

 

Brak Komentarzy do tego Artykułu

Dodaj komentarz

 • Restauracja Scandale Royal
  zniżka -10%

  Restauracja Scandale Royal

  ul. Plac Szczepański 2, Kraków
 • Restauracja Le Scandale
  zniżka -10%

  Restauracja Le Scandale

  ul. Plac Nowy 1, Kraków
 • Restauracja Hamsa
  zniżka -10%

  Restauracja Hamsa

  ul. Szeroka 2, Kraków
 • Restauracja Avenue
  zniżka -10%

  Restauracja Avenue

  ul. Józefa 25, Kraków
 • Pub Bull
  zniżka -10%

  Pub Bull

  ul. Mikołajska 2, Kraków
 • Pub English Football Club
  zniżka -10%

  Pub English Football Club

  ul. Mikołajska 5, Kraków
 • Pub Tak Było
  zniżka -10%

  Pub Tak Było

  ul. Szpitalna 9, Kraków
 • The Dorsz Fish&Chips
  zniżka -10%

  The Dorsz Fish&Chips

  ul. Św. Anny 4, Kraków
 • Klub Alternatywy
  zniżka -10%

  Klub Alternatywy

  ul. Mały Rynek 4, Kraków